Meglepetésvacsorát főztünk, és nagyon jó ötletnek tűnt, hogy az egyszer megvásárolt, és otthon elfekvő tápiókagyöngyből készüljön a desszert. Gyors keresés után a recept pofon egyszerűnek tűnt, azt hazudta valaki, hogy pikk-pakk, fél óra alatt átlátszóra főnek a gömbök. Hát a francokat. Másfél órát küzdöttünk vele, és még ekkor is maradtak a végsőkig keményen kitartó golyócskák, de tanultunk a hibából, úgyhogy mondjuka  tutit. Ráadásul a szósz jó lett, és a család is boldog volt, na. Nyálas gasztrobuzis receptnek tűnik, belátjuk, de az a jó benne, hogy nem édes, mutatós, kiadós, és ha jól csinálod, tényleg egyszerű. Ígérjük, az ilyenekből nem lesz rendszer, születésnap volt, bocs.

Tápiókapuding levendulás mangószósszal

Összköltség 8 adagra: kb 1500 Ft

Tápiókagyöngy - 600 ft egy zacskó - kínai piac
Kókusztej - 2 doboz - 400 ft/konzerv, Aldi
Lime - 1 db - 80 Ft, piac
Cukor, méz, nyírfacukor, amit akarsz
Mangókonzerv - 380 Ft - Ázsia Bt.
Levendulavirág

Szóval a titok az, hogy az átkozott kis tápiókagyöngyöket beáztatod vízbe, mielőtt főzni kezdenéd. Ázzanak benne legalább fél órát, de jobb, ha többet, és csak utána pörkölünk alá. Egy bögre tápióka a főzés során gigantikus mennyiséggé nő, bőven elég egy családi desszertkörhöz. Tehát az áztatás után ráborítod a kókuszkonzervet, és onnantól kezdve úgy jársz el, mintha rizottót főznél, azaz mindig adagolod hozzá a vizet, ha kezdi teljesen elfőni. Főzés közben ízlés szerint mehet bele cukor, nem kell túlzásba esni, meglehetősen semleges íze van a pudingnak elvileg, és úgyis a szósz adja meg ami kell nekünk. A gyöngyök egy része felolvad, ez adja meg a pudingjelleget, nem kell betojni, marad így is elég rágnivaló. Akkor van kész, amikor a gömbök már átlátszóak, nem fehérek. Ha fehér, rágós. Vigyázat, könnyen odakap, őrizni kell a kis szemetet.

De legalább közben feldaraboltuk a mangót, egészen apróra, és egy kis lábaskában feltettük melegedni. Csavartunk bele némi limeot, belereszeltük a héját, került bele egy kevéske levendulavirág. Óvatosan, mert ha túlzásba esel, keserű lesz, de finoman használva illatos, aromás lesz. A konzerv leve is mehet bele, és egy kicsit érdemes besűríteni, hogy ne leves legyen belőle.

Ha kész a cucc, mehet a hűtőbe, jó masszív állaga lesz, úgyhogy érdemes már a tálalóedényben hűteni, még mielőtt megdermed. Mi annyira cikik voltunk, hogy vadvirág szirmokat is szórtunk rá. Pfújmár.

(Mondjuk ha valaki elmondaná, mi a tuti puhító stratégia, jó lenne.)